Fırında T-Bone Steak (Biftek)

Kaç Kişilik:

2

Süre:

1 sa 30dk

Course:

Ana Yemek

Cuisine:

Amerikan

Nasıl Yapılır?

Fırında T-Bone Steak (Biftek)

Bugün sizlere çoğumuzun ızgarada severek tükettiği T-Bone Biftek – Steak – için farklı bir reçete sunacağız.

Bu kıymetli et parçasi ile T harfi şeklindeki kemiğinden elde edeceğimiz lezzeti, fırın poşetinde patates, soğan ve çeşitli baharatlarla pekiştirip, ağzınıza layık bir hale getiriyoruz.

fırında tbone steak fırında t bone steak et nasıl pişirilir fırında t bone steak nasil pişirilir t bone steak et nasil yapılır t bone steak nasıl pişirilir yemek tarifleri yemek köşesi

Malzemeler

  • 2 adet T-bone biftek – arzu ettiğiniz kişi sayısı kadar
  • 3 adet patates
  • 2 adet kırmızı soğan
  • tuz
  • karabiber
  • kekik
  • kimyon
  • biberiye
  • zeytinyağı
fırında tbone steak fırında t bone steak et nasıl pişirilir fırında t bone steak nasil pişirilir t bone steak et nasil yapılır t bone steak nasıl pişirilir yemek tarifleri yemek köşesi

Pişirme Aşamaları

Step 1

Biftekleri pişirmeden önce her iki yanını da tuz, karabiber ve zeytinyağı ile marine ediyoruz.

Step 2

Marine ettiğimiz biftekleri yaklaşık 30 dakika kadar dinlenmeye bırakıyoruz. O esnada fırınımızı 150 derecede ısınması için açıyoruz.

Step 3

Yemeğimizi hazırlayacağımız fırın poşetinin içine 1 tatlı kaşığı un döküyor ve her yanına eşit dağılmasını sağlıyoruz.Step 4

Kabuğunu soyduğumuz ve temizlediğimiz 3 adet patateslerimiz ile 2 adet kırmızı soğanlarımızı halka halka doğruyoruz.

Step 5

Fırın poşetimizin içine önce biftekleri yerleştiriyoruz. Sonra da poşetimizde malzemeler üstüste gelmeyecek şekilde patates ve kırmızı soğanları dağıtıyoruz.

Step 6

Arzu ettiğiniz baharatları bu noktada kullanabilirsiniz. Biz tarifimizde tuz ve karabiber dışında kimyon, kekik ve biberiye kullandık. Tüm baharatlarınızı ekledikten sonra yarım çay bardağı zeytinyağını malzemelerin üstüne gezdirmenizi öneriyoruz.

Step 7

Pişmeye hazır olan poşetinizin; fırında patlamaması için, üstünü 5-6 yerden bıçak ile delmeyi unutmayın.Step 8

150 derecede ısınmış olan fırınınızda – medium seviyesinde seviyorsanız şayet – yaklaşık 1 saat patatesler pişene kadar pişiriniz.

* Her zaman söylediğimiz gibi, ne yazık ki çoğu fırının pişirme süresi farklı olabildiğinden sizlere naçizane önerimiz şu ki; fırınınızda pişmekte olan yemeğinizi fırının kapağını açmadan sık sık belli aralıklar ile kontrol etmeniz. Keza, yemeğin pişme durumunu gözlemlemek size yardımcı olacaktır.

error: Izinsiz içerik kopyalanamaz.