ğürtlen Kızılcık Kokteyl

Kaç Kişilik:

2

Süre:

10dk

Course:

İçecek

Cuisine:

Türk

Nasıl Yapılır?

Böğürtlen Kızılcık Kokteyl

Bildiğiniz üzere böğürtlen, tatlılara ve özellikle cheesecake’e çok yakışan bir tropik meyve. Cheesecake veya turta yapmak için aldığınız böğürtlenlerden biraz ayırırsanız kokteyl için yeterli olacaktır. Böğürtlen yerine herhangi bir kırmızı orman meyvesi de kullanabilirsiniz. Tercih sizin…

Eğer taze olarak bulamazsanız, dilerseniz, süpermarketlerdeki dondurulmuş ürün reyonlarından rahatlıkla temin edebilirsiniz. Böğürtleni güzel rengi ve mayhoş tadı ile kokteylimizde kızılcık şurubu ile kullanacağız.

Farklı anlarda gündüzünüze, gecenize; kısaca anınıza keyifle tat katacak bir diğer tarifimiz Beyaz Çikolatalı Ananas Dolgulu Ekler tarifi ile birlikte Böğürtlen Kızılcık Kokteyl hazırlayabilir, sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

kokteyl-böğürtlen-kızılcık--içecek-kokteyl-tarifi-yemek-tarifleri-yemek-köşesi


Malzemeler

  • 6 cl gordon gin (cin) veya bacardi (rom)
  • 25 cl kızılcık şerbeti
  • 10-15 adet böğürtlen
  • 4 adet buz


kokteyl-böğürtlen-kızılcık--içecek-kokteyl-tarifi-yemek-tarifleri-yemek-köşesi

Pişirme Aşamaları

Step 1

Tercihiniz doğrultusunda, Gordon Gin (cin) yerine Bacardi (rom) kullanabilirsiniz. Ancak, alkol oranı düşük olduğu için ve kolay içim sağlayan Gordon Gin’i tercih ettik.

Step 2

Shaker yardımı ile malzemeleri karıştırıp kadehlere paylaştırınız. Arzu ederseniz, böğürtlen ile veya farklı kırmızı orman meyveleri ile süsleyebilirsiniz.

error: Izinsiz içerik kopyalanamaz.